Mechanika pojazdowa to nieszablonowo obszerny dział nauki, albowiem do tej dziedziny prawdopodobnie można jednocześnie przyłączyć planowanie, montowanie, budowę eksploatacyjną, jak także wszelaką regenerację machin, aparatów i mechanizmów. W różnego typu wytwórniach samochodowych często rozpoznaje się komplikacje silnika spalinowego. Kompetentny monter samochodowy zawsze potrafi zweryfikować przyczynę a także nie zawsze zamienić wszelakie sektory uszkodzonego systemu co wyszukać pojedynczy segment współodpowiedzialny za wadę.

Pośród wielokrotnych pobudek odnowy napędu spalinowego bywa od pewnej chwili umieszczona sonda lambda. W związku z tym, sonda lambda została zamontowana w silniczku z pobudek ekologicznych. Dzięki niej badacze dowiedli, iż powietrze wydmuchiwane przez ów detal struktury napędu bywa zdecydowanie nieskażone. W związku z owym, teraźniejsza mechanika samochodowa dąży do tego ażeby auta rzeczywiście mogły być zdecydowanie mniej wydajne.

Ponadto sonda lambda reguluje miarę wpompowywanego paliwa, tak by stan jego marnowania był jak najniższy a całość wpompowanego materiału opałowego do silnika w jak najwłaściwszy patent wyzyskiwana. Wobec powyższego przypuszczalnie można mówić w dniu dzisiejszym, iż uzyskano dzięki temu obniżone spalanie materiału opałowego.