Przesiadujący przebieg życia, zbyt mała ilość działalności fizycznej jak również zła pozycja ciała doprowadza do parunastu dylematów krzyża. Wśród chorych zgłaszających się do gabinetu rehabilitantów, nadzwyczaj powiada się o silnym, trwożącym bólu krzyża w sektorze lędźwiowym. Innowacyjna rehabilitacja rusza temu strapieniu naprzeciw jak również podpowiada kilka różnych metod, dzięki jakim, rzeczywiście możemy opędzić się od powszechnego kłucia krzyża. Między innymi jest przezskórna elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa, nazywana TENS. Wspomniana metodyka rehabilitacyjna opiera się na przywieraniu do ciała specyficznych elektrod w sektorze bólu, ale a także nie zawsze. Nadto, poprzez wszystkie elektrony przepływa prąd o przeciętnym, lub niezwykle wysokim natężeniu. Co osiągamy dzięki tej technice rehabilitacyjnej? Mianowicie, energia stymuluje mięśnie przykręgosłupowe, dynamizuje ukrwienie, a w związku z powyższym odbudowuje mięśnie oraz nerwy, a jednocześnie je wycisza.

Obok tego precedens rehabilitacyjny posiada jeszcze jedną ekstra zaletę, a mianowicie motywuje układ hormonalny do emitowania endorfin, czyli doskonale znanych hormonów szczęścia, a jaśniej nazywając konwencjonalnie umacnia nas w super dobry klimat. Tak jak przywołano parę zdań wcześniej ten rodzaj rehabilitacji spożytkowywany jest w rozwlekłych stanach bólowych kręgosłupa lędźwiowego jak również ich wtórnych.

Zapowiada się także, że tej metody rehabilitacyjnej przypuszczalnie nie można zastosować u osób z zaburzeniami rytmu serca jak też u person z zaszczepionymi rozrusznikami serca. W przypadku ludzi powyższych przypuszczalnie można użyć inne sposoby rehabilitacyjne, na potwierdzenie treningi ogólnousprawniające spełniane na specjalnej sali rehabilitacyjnej.